Blog > Komentarze do wpisu

To, co ukryte

   Ponieważ po lekturze książek Marthy Grimes nabrałam znowu ochoty na kyminały, w ramach promocji 3 za 2 kupiłam sobie w Dzień Książki najnowszą pozycję w serii "Kryminał z klasą", wydawanej przez Amber. Laura Lippman była mi kompletnie nieznana, ale zachęciła mnie informacja o licznych nagrodach oraz przede wszystkim streszczenie na okładce. Nie zawiodłam się - "To, co ukryte" to dobrze napisane i wciągające czytadło.

Dwie jedenastoletnie, białe dziewczynki w małym amerykańskim miasteczku zabijają czarnoskóre niemowlę. Trafiają do więzenia, jednak jako że były sądzone jako nieletnie, z dniem osiągnięcia pełnoletności wychodzą na wolność. Próbują poukładać sobie od nowa życie, zaś ich rodziny i znajomi próbują dociec tego, co naprawdę stało się siedem lat wcześniej. Wszystko komplikuje się, gdy w tajemniczych okolicznościach znika kolejne ciemnoskóre dziecko, zaś matka zamordowanego niemowlęcia próbuje zrobić wszystko, aby za to zniknięcie odpowiedziały zabójczynie jej dziecka. Tajemnice mnożą się, tropy plączą, a napięcie rośnie. Oprócz całkiem niezłej zagadki kryminalnej bardzo wciągają psychologiczne opisy postaci. Rozwikłanie zagadki z przeszłości staje się nie mniej istotne niż odnalezienie dziecka zaginionego współcześnie.  Czyta się dobrze i trudno przewidzieć zakończenie - pocelam!

środa, 07 maja 2008, padma
Tagi: kryminał

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2008/05/08 13:22:35
Widziałam ją dziś na półce ale jednak nie kupiłam i zresztą na żadną inną pozycję się nie zdecydowałam choć przecież mam co czytać:)
Jedynie się wkurzyłam bo bibl. dopiero później miała b yć dziś czynna o czym nie wiedziałam , specjalnie pojechałam do centrum po zamówioną w niej ksiązkę .

KOńczę czytac "Echo winy" i wczoraj w nocy aż mi się śniły sceny z ksiązki.

Jesteś zadowolona z tej serii Amber?
Jakoś tak niezbyt pozytywnie do niej podchodzę choć chyba warto schować uprzedzenia.
-
2008/05/09 10:08:07
oj, czuję, że by mi się podobał ten kryminał, jednak okładka jakby trochę odstraszała...w weekend będę w Empikku, to zerknę...pozdrawiam;)
-
2008/05/10 11:43:46
Bardzo sie cieszę,że po przeczytaniu , tak gorąco polecasz ten kryminał. Od miesiaca krążę koło niego. Cena trochę mnie odstrasza,a na bibliotekę raczej nie mam co liczyć. Wpisuje na liste do kupienia.
-
2008/05/11 21:13:26
Okłądka faktycznie też mnie odstraszała nieco, ale na szczęście tylko okładka okazała się kiepska:)

Judytta - ja nabieram na "Echo winy" ochotę, rozumiem, że warto?
Co do serii Amberu, to czytałam na razie tylko tę jedną pozycję. Amber nie należy do moich ulubionych wydawnictw. Ta seria jest ładnie wydana, ale moim zdaniem trochę droga jak na kryminały. Mogłabym się obejść bez twardych okładek spokojnie... Ale tytuły wydają się całkiem niezłe i teraz kusi mnie wydany w tej serii Detektyw Diamond bodajże...
-
2008/05/21 14:49:14
Do moich także to wydawnictwo nie należy ale czasem warto dać mu szansę.
Tak, warto przeczytać "Echo winy".Miasto Książek on Facebook

Blogi Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...