Blog > Komentarze do wpisu

I tylko czarna ścieżka

   Zwykle miewam wątpliwości, czy warto pisać o kolejnym tomie serii. Niewiele nowego można powiedzieć. Z drugiej strony jednak, daję tym samym znak, że cenię cykl na tyle, aby kupować kolejne części, a czasem nawet zdarzy się, że jakiś tom jest wyraźnie lepszy od poprzednich. Wydaje mi się, że tak właśnie jest w przypadku "I tylko czarna ścieżka" Asy Larsson. Nie czytałam pierwszego odcinka przygód Rebeki Martinsson, i pewnie już do niego nie zajrzę, zważywszy, że w tomie drugim dowiedziałam się, co się wcześniej stało. Przeczytałam jednak "Krew, którą nasiąkła" i generalnie oceniłam ją pozytywnie, acz z pewnymi zastrzeżeniami. Wszystkie one zniknęły przy kolejnym tomie. "I tylko czarna ścieżka" to znakomity kryminał z dobrze zarysowanym tłem, intrygującymi postaciami i wciągającą zagadką.

Rebeka dochodzi do siebie po ciężkich przejściach z poprzedniego tomu. Przeszła leczenie psychiatryczne i decyduje się na powrót do pracy, aczkolwiek nie w renomowanej kancelarii w Sztokholmie, lecz w prowincjonalnej prokuraturze w swojej rodzinnej Kirunie. Wpada w wir zajęć i już jako profesjonalistka pomaga w kolejnym śledztwie znanym nam już policjantom. Zagadka jest trudna, tropy się mnożą, zaś zakończenie usatysfakcjonuje najbardziej wybrednych czytelników. W życiu prywatnym zaś wszystko zdaje się Rebece układać, tak ładnie, że to aż podejrzane.

Dobra książka, po której aż się chce wrócić do Kiruny, którą nieco zlekceważyłam podczas swoich skandynawskich wakacji. Jeśli forma autorki będzie nadal rosła, to kolejne tomy powinny stanowić prawdziwą ucztę dla miłośnika kryminałów!

Moja ocena: 5/6

sobota, 31 grudnia 2011, padma

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/12/31 10:38:56
Czytałam wszystkie trzy Asy i podobnie jak Ty uważam, że ta ostatnia jest najlepsza, a już wątek Ester zawojował mnie dokumentnie:).
Najprawdopodobniej w maju wyjdzie kolejna powieść z Rebeką i już liczę na dobrą lekturę.
-
2011/12/31 11:17:42
Bardzo dobra powieść. Też nie mogę się doczekać kolejnej :)
-
2011/12/31 15:53:07
Czytałam dwie pierwsze, tej jeszcze nie, ale jest obowiązkowa na mojej liście. Każda kolejna jest chyba lepsza - tak wynika i to mnie bardzo cieszy.
-
2012/01/02 12:59:02
Potwierdzam, to dobra ksiązka. Ale proszę też pamiętać, że ta seria wyszła dzięki uporowi tłumaczki, której niniejszym dziękuję :)
-
Gość: malgro, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/01/02 13:10:46
lezy czekajac na swoją kolej, zachęcona wpisami zaraz zacznę konsumpcję:)))
-
2012/01/03 10:21:57
@opty2

Tłumaczka przeczytała, wzruszyła się ciut... Dziękuję!
Cieszę się, że książki Åsy Larsson podobają się również w Polsce :-)
Czwarta część po polsku powinna ukazać się wiosną.
Piąta wyjdzie w oryginale dopiero 16 marca, jeszcze jej nie czytałam, ale mam nadzieję, że nie będzie gorsza od poprzednich.Miasto Książek on Facebook

Blogi Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...