Blog > Komentarze do wpisu

Miasto książek na gali Blog roku

Bardzo krótka i intensywna była wycieczka do stolicy na galę Blog Roku 2012, a ponieważ to dzięki Wam, moi drodzy, w ogóle się tam znalazłam, jestem Wam winna relację. To była druga moja gala z okazji konkursu Blog Roku - dwa razy zgłaszałam bloga do konkursu i za każdym razem dzięki Waszym głosom trafiałam do pierwszej dziesiątki w swojej kategorii, a następnie dzięki nominacji jurora do pierwszej trójki. Wprawdzie przy obu okazjach na tym się kończyło i wracałam z Warszawy bez trofeum, tak czy inaczej, postrzegam to jako spory sukces i wyróżnienie! :)

Jak dotąd, żaden blog książkowy nie zdobył nagrody w tym konkursie i niezależnie od tego, czy zdecyduję się jeszcze raz stanąć w szranki, bardzo chciałabym, żeby się to wreszcie zmieniło i żeby także nasz kawałek blogosfery został doceniony. W tym roku było jeszcze trudniej, niż w ubiegłych latach, ponieważ kategoria Kultura została połączona z kategorią Literackie, co zwiększyło konkurencję. Nie jestem osobiście fanką kategorii Literackie, bowiem uważam, że blogi z innych kategorii są równie często pisane "literackim" stylem, wystarczy otworzyć blogi z pierwszej dziesiątki z kategorii Ja i moje życie. Organizatorzy postanowili jednak przeorganizować kategorie po swojemu. Najbardziej oburzeni byli blogerzy piszący po podróżach, których wrzucono do kategorii Lifestyle (swoją drogą, czy nikt nie potrafił wymyślić polskojęzycznej nazwy dla tej kategorii?), i którzy zorganizowali dość humorystyczną i nie całkiem moim zdaniem logiczną akcję protestacyjną pod hasłem "Podróże to prawdziwy lifestyle." Ostatecznie zresztą to właśnie blog podróżniczy zwyciężył w tej kategorii.

Sam konkurs budzi sporo kontrowersji, zwłaszcza ze względu na etap głosowania smsowego. Ja również wolałabym inną formę, przyjmuję jednak do wiadomości tłumaczenie organizatorów, że to najlepsza metoda weryfikacji głosów, a w dodatku cały dochód z niej idzie na cele charytatywne - w tym roku zasilono konto fundacji Marka Kamińskiego. Przyznam jednak, że lubię emocje związane z tym konkursem, a udział w nim mobilizuje mnie do tego, żeby pisać częściej, tym bardziej, że konkurs toczy się w styczniu i lutym, czyli miesiącach, kiedy na mojej uczelni jest sesja i przerwa zimowa, teoretycznie mogę więc znaleźć trochę więcej czasu na pisanie.

Najlepszym aspektem konkursu jest możliwość poznania innych blogerów. Z poprzedniej gali wyjechałam bogatsza o kilka cennych znajomości, które utrzymuję do dzisiaj. Nie udało mi się jednak spotkać ze wszystkimi blogerami, których czytuję - na gali jest mnóstwo ludzi i trudno kogoś odnaleźć w tłumie, zwłaszcza, jeśli nie wiemy, jak ten ktoś wygląda. Tym razem byłam lepiej przygotowana, a może miałam więcej szczęścia. Galę spędziłam bowiem w bardzo miłym towarzystwie, w dodatku otarłam się o blogową sławę, siedziałam bowiem obok Zwierza popkulturalnego, zdobywczyni nagrody Blog Blogerów. Zwierz pozwolił mi nawet potrzymać swoją tabliczkę;)

Z Poznania przyjechała cała masa blogerów, w tym Zuch, który podobnie jak ja był nominowany już dwa lata temu. Próbował szczęścia także w zeszłym roku, znowu znalazł się w finałowej trójce, znowu bez nagrody. Aż wreszcie w tym roku nie tylko zwyciężył w swojej kategorii, ale zdobył też wyróżnienie główne. Mam nadzieję, że ustanowił precedens i że podobnie jak z losowaniem do maratonu nowojorskiego, przy trzecim podejściu zawsze się udaje;) Jeśli zgłoszę się kiedyś jeszcze raz, będzie to Zucha wina!

Moi faworyci wygrywali zresztą częściej - w kategorii Pasje i zainteresowania zwyciężyły Magda i Zosia, autorki bloga Kobiety biegają! Dziewczyny ożywiły smętne towarzystwo zakładając kolorowe buty biegowe na galę :)

Zdjęcie: fotoaktywne.pl

Dziękuję też za przemiłą wspólną podróż do Poznania i za ciągłą mobilizację do tego, żeby się nie lenić:) Miło mi też było poznać autorów eKundelka, równie sympatycznych jak ich blog, który nosi podtytuł "najsympatyczniejszego bloga o e-czytnikach Kindle".

Bardzo się ucieszyłam, że będę też mogła spotkać na gali Agnieszkę Taterę, która ma niemalże magiczne moce i potrafi zdobyć zaproszenie na każdą imprezę w Warszawie! Dzięki Agnieszce dostałam namiary na tajne taksówki i załapałam się na zdjęcie z blogową celebrytką;)


Sama gala to pełen lans - częściej niż raz w roku chyba bym tego nie zniosła... Dość powiedzieć, że na galę dowieziono nas hummerem - limuzyną, zaś drinki na afer party były przygotowane specjalnie na tę okazję - można było wypić Żebrolajka, Bloginię, Zemstę blogera, Owocną dyskusję i inne pomysłowe mieszanki. Żeby dołożyć jakąś łyżkę dziegciu muszę odnotować, że w porównaniu z galą 2010, w tym roku zdecydowanie mało istotni wydawali się sami bohaterzy, czyli blogerzy i ich blogi. Zabrakło porządnej prezentacji blogów, czasem wręcz nie wiadomo było, kto w danej chwili przemawia i za jaki blog odbiera nagrodę. Środek ciężkości przeniesiono na sponsorów. Szkoda, bo dwa lata temu naprawdę podobało mi się, jak zgrabnie organizatorzy zaprezentowali wszystkie blogi.

Tym niemniej, jak zwykle zadziwia mnie, że w progi mojego skromnego bloga książkowego przy okazji konkursu zawitały różne znane osoby. Możecie wyobrazić sobie moje zdziwienie, gdy dzisiaj w statystykach zauważyłam setki wejść z bloga Anny Muchy - pani Aniu, dziękuję za miłe słowa! Sporo wejść odnotowuję ze strony Blog Roku, mam nadzieję, że kilku nowych czytelników zostanie na dłużej.

Dziękuję Wam raz jeszcze za głosy i wsparcie, jurorce za nominację, zaś wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję! Sama sobie kupiłam w nagrodę dwie grube książki, możecie się więc za jakiś czas spodziewać recenzji opasłej powieści Cabré i nowych esejów Rushdiego:)

niedziela, 03 marca 2013, padma
Tagi: blog roku

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/03/03 22:37:08
Och tak nie ma nic lepszego niż połączyć bloga z twarzą :) A jaką zwierz miał intuicję by usiąść w odpowiednim miejscu!
-
2013/03/03 22:42:41
Jakby nie usiadł, to byśmy go na siłę do nas przyprowadzili;) Twarz twarzą, ale kto by pomyślał, że paznokcie będą pomocne:) Masz zaczątki na blogerkę kosmetyczną:)
-
2013/03/03 22:43:13
Ech, Miasto książek to był pierwszy blog o książkach, który czytałam, do tego poznać jego autorkę to czysta frajda. Szkoda tylko, że z zagramanicy nie można głosować... Będę kibicować, żebyś za trzecim razem wygrała!!
-
2013/03/03 23:09:20
Kochana, gratuluję ci, nominacja bardzo wiele znaczy. I pięknie wyglądałaś!!
-
2013/03/03 23:25:27
dabarai - frajda zwłaszcza, że sobie daje wciskać miliony książek;) A ostatnio mam wrażenie, że tracę resztki asertywności, nie mogę do Ciebie jechać chyba;) Za kibicowanie pięknie dziękuję:)

avo_lusion - dziękuję! Szkoda, że się nie spotkałyśmy:(
-
2013/03/04 00:37:48
Trzymałam za Ciebie wszystkie kciuki, ale to było i tak za mało.
Znaleźć się w ścisłej czołówce to jednak też wielkie wyróżnienie.
Obściskuję gratulacyjnie ;)
-
2013/03/04 06:31:46
Padmo, jeszcze raz gratuluję :-)
-
2013/03/04 07:03:56
Ja liczę na to, że jeszcze będzie okazja, w końcu zawsze znajdzie się powód, by przybyć do stolicy.
-
2013/03/04 07:05:23
Heh, mistrzyni głupich min wymiata, czyli zadaję sobie pytanie, na co się tak gapiłam. Pewnie na hasło "Nivea - partner merytoryczny" ;)

Kochana, ja jestem ciągle przeszczęśliwa, że zdołałyśmy się spotkać w końcu oko w oko i chwilę porozmawiać. Nie ukrywam, że Twoja osoba była główną motywacją, dla której chciałam być na Gali :)
-
2013/03/04 08:07:29
Padmo, serdecznie gratuluję! I trzymam kciuki za "do trzech razy sztuka" :)
-
2013/03/04 08:22:54
Padmo droga, szczerze gratuluję sukcesu! Mocno trzymałam za Ciebie kciuki. No i świetnie Cię zobaczyć :)
-
2013/03/04 09:08:44
Gratuluję!To wielkie wyróżnienie, a dla swoich czytelników i tak jesteś numerem 1:-)

"Wyznaję"już do mnie "leci":-) Wczoraj w Trójce była audycja na temat tej książki, polecam!
www.polskieradio.pl/9/874/Artykul/794118,Z-najwyzszej-polki-fenomen-Cabr%C3%A9-i-Polska-B
-
2013/03/04 09:39:40
Gratulacje! Zazdroszczę jazdy hamerem i darmowych drinkaczów :P
-
2013/03/04 10:16:20
Miałam okazję być na gali i się w wielu momentach nieźle nudziłam. Kibicowałam Ci ;)
Ale trzeba sponsorom przyznać - i drinki, i jedzonko były dobre.
-
2013/03/04 10:26:05
Gratulacje! Do trzech razy sztuka!!!
-
2013/03/04 10:52:51
Gratulacje, za trzecim razem na pewno się uda :))
-
Gość: kajecik.czytelnika, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/04 14:59:09
Masz naprawdę fajny blog. Zostałaś przezemnie wytypowana, do zabawy.
Więcej dowiesz się z linka poniżej
ciekawy-kajecik-czytelnika.blogspot.com/2013/03/mnich-ktory-sprzesa-swoje-ferrari.html
-
Gość: monique1405, *.play-internet.pl
2013/03/04 15:05:12
Gratulacje:-) Miejmy nadzieję,że za trzecim razem się uda, a pierwsza trójka to bardzo dobry wynik (biorąc pod uwagę jak szybko rośnie liczba nowych blogów). Moim zadaniem powinni zrobić więcej kategorii a nie wrzucać wiele do jednego worka, co przekłada się później na mniej obiektywną ocenę w danej kategorii bo trudno jest porównywać bloki z różnych dziedzin. Pewnie kopiłaś "Wyznaję", czekam z niecierpliwością na Twoją recenzję.
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
-
2013/03/04 17:59:04
Gratuluję i potwierdzam - dla mnie i tak jesteś numerem 1 :D
-
Gość: Ewa, *.dynamic.chello.pl
2013/03/04 18:16:02
Gratuluję. Za kolejnym razem się uda, cierpliwości :)
-
2013/03/04 20:32:03
Dołączam do gratulacji :)) No cóż, ale chwile spędzone na gali pozostaną w pamięci na długo.
-
Gość: Basia, *.dynamic.chello.pl
2013/03/04 20:48:29
Serdecznie gratuluję. mniejsza o kolejność miejsc. Ważne jest, że Twój blog i jego czytelnicy są świadectwem na to, że książki nadal cieszą się zainteresowaniem, co przyznam szczerze jest balsamem na moje udręczone, bibliotekarskie serce. ;)
Korzystając z obecności, pragnę prosić Was wszystkich, którzy kochacie książki, byście poparli protest przeciwko zakusom na biblioteki szkolne na stronie: stoplikwidacjibibliotek.pl.
Pozdrawiam serdecznie.
-
2013/03/04 21:05:17
Padmo, Gratuluję. Trzymałam kciuki za Twojego bloga :-) Do trzech razy sztuka! Uda się, a jak się nie uda, bo nie zawsze musi się udać, to przecież jesteśmy, zaglądamy, czytamy, komentujemy i z niecierpliwością czekamy na nowe wpisy, i czytelnicze inspiracje. Dla mnie Twój blog ma swoisty, bardzo "padmowy" styl, nie zmieniaj go, bo bardzo lubię Ciebie czytać. Poza tym, a może przede wszystkim, byłaś dla mnie inspiracją. Dzięki Twojej akcji "Miesiąc z Jane" założyłam swojego bloga, o czym myślałam od dawna, a brakowało mi impulsu. Dziękuję :-)
-
2013/03/04 22:05:01
Świetna, obszerna relacja, nie wiedziałam nawet, że "tak" to wygląda:) Ale przykre jest to, że blogi literackie, książkowe egzystują trochę na marginesie blogosfery. Nie ma się co oszukiwać, czytelnictwo w dobie tak licznych alternatyw spędzania wolnego czasu, nie jest najpopularniejsze, no i twego blogi przegrywają z tymi np. modowymi...
-
Gość: Mrówa, *.gazeta.pl
2013/03/05 15:46:49
Weszłam dziś pierwszy raz na ten blog, jestem zachwycona zarówno "językiem" jak i poruszanymi tematami oraz oczywiście samymi książkami godnymi polecenia. Będę tu wpadac codziennie ;)
-
2013/03/05 20:59:46
Jakie mamy ładne zdjęcie :)

Pozdrawiam,

Magda
-
2013/03/06 00:07:24
Gratuluję Padmo!
Trzymam kciuki, na pewno za trzecim razem zdobędziesz to na co zasługujesz :)))
-
Gość: guciamal, *.rev.pro-internet.pl
2013/03/06 08:33:26
Gratulacje. I powodzenia na przyszłość. Nigdy nie interesowałam się konkursami blogowymi i nie mam pojęcia jakie są zasady i kto zwycięża w tych konkursach, ale może pisanie wyłącznie o książki jest postrzegane, jako zbyt ukierunkowane na jedną dziedzinę życia? Ale, jak napisałam nie znam się na tym, nie śledzę, więc pewnie nie mam racji. Może właśnie zwyciężają blogi np wędkarskie, albo kulinarne :) Ale życzę z całego serca, aby i blog książkowy kiedyś wygrał.
-
2013/03/06 11:59:16
Gratuluję, jeśli zdecydujesz się na trzeci raz - masz mój głos! :)
-
2013/03/06 12:25:46
Padmo, jeśli chodzi o ten konkurs, to raczej trzeba gratulować organizatorom, że tyle o nim wspominasz na łamach swojego bloga!;) Co do głosowania, smsów itp. - wystarczy spojrzeć co onet zrobił z historycznym już portalem blog.pl, by mieć pewność, żeby mieć pewność, że organizatorem konkursu kieruje głównie logika zysku (choć mam szczerą nadzieję, że te pieniądze idą rzeczywiście na wspomniane cele charytatywne). Polecenie od Anii Muchy..?
Pozdrawiam!
-
2013/03/08 08:05:16
Nie wiem, czy mój komentarz do Ciebie dotarł. Coś mi się zadziało z komputerem. Przeskoczył mi kursor i jakieś straszne literówki mi się zrobiły, chciałam poprawić i zniknęło. Nie wiem, czy dotarł do Ciebie ten komentarz. Pewnie jakaś kaszanka się z niego zrobiła. :(
-
2013/03/08 08:10:09
No, widzę, że poszedł sobie w eter, więc napiszę jeszcze raz. Przede wszystkim gratuluję. Też brałam udział w konkursie, ale się nie powiodło. Mój blog to świeżynka, ma dopiero 5 miesięcy, jednak odwiedzin już prawie milion. :) Cieszę się z niego jak dziecko. Miesiąc temu założyłam drugi, podobnie jak Ty, o książkach. Wrzucam w niego jeszcze swoje "wypociny".
Przyznaję, że dobrze czyta się Twój blog. Taki tu spokój, a ponadto jakaś taka sympatyczna atmosfera. Na pewno tu wrócę, jeśli pozwolisz. :) Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluję. :)
-
2013/05/05 20:34:17
Wielkie gratulacje, to ogromny sukces :) W przyszłym roku zaciskamy zęby, telefony w dłoń i na podium wysyłam blogera książkowego! Zastanawia mnie jedno: czemu wszyscy oprócz Agnieszki na tej gali są na czarno? Umarł tam ktoś czy jak? :D
-
2013/07/22 10:22:44
no to fajnie :)
-
2013/07/22 10:25:47
no to fajnie :)



Miasto Książek on Facebook









Blogi Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...