Blog > Komentarze do wpisu

Blog Roku 2013

Dzięki Waszym głosom Miasto Książek znalazło się w pierwszej dziesiątce blogów w kategorii Kultura i popkultura w konkursie Blog Roku 2013. Decyzją jurorki dostało następnie nominację do nagrody głównej. Tym samym po raz trzeci znalazłam się w najlepszej trójce blogerów piszących o kulturze i po raz trzeci zostałam zaproszona na finałową galę!

Po raz trzeci też nie zdobyłam nagrody :) Staje się to tradycją ;)

Po raz pierwszy w historii konkursu w finałowej trójce znalazły się dwa blogi książkowe - Miasto Książek i Miqaisonfire! Trzecim nominowanym blogiem był blog filmowy Are you watching closely, który ostatecznie zwyciężył. Ale czas blogerów książkowych zbliża się!

Może powinnam się podłamać trzecią porażką, ale wiecie co? Powiedziałabym, że jestem dumna, ale dzięki pewnemu blogerowi powiem, że jestem zaszczycona. Startowałam w konkursie trzy razy i trzech różnych jurorów nominowało mój blog! To jest powód do radości i zachęta do dalszej pracy nad blogiem. 

Nie da się ukryć - blogując o książkach jesteśmy niszowi. Rozmawiałam po gali z kilkoma jurorami (niestety, nie udało mi się zamienić ani słowa z Noviką, która była jurorką w mojej kategorii, choć bardzo chciałam), którzy dość jasno (choć chyba nieświadomie) dali mi do zrozumienia, że sama szufladka bloga książkowego sprawia, że taki blog przez wielu nie jest postrzegany jako kandydat do nagrody. Usłyszałam na przykład, że na moim blogu powinno być coś oprócz recenzji :) No cóż, cieszę się, że wyprzedzam życzenia jurorów, bo wydaje mi się, że jest tu sporo tekstów, które recenzjami nie są! Wciąż sporo jest więc do zrobienia w kwestii promocji naszego kawałka blogosfery oraz samego czytania jako zajęcia równie atrakcyjnego, jak choćby oglądanie filmów.

Usłyszałam też, i przyjmuję to z pokorą, że Miasto Książek może i wygrywa treścią, ale przegrywa szatą graficzną. Wiem, i choć akurat sądzę, że na blogu treść jest najważniejsza, to mam w planach pracę nad stroną wizualną. Po wielu miesiącach prób udało mi się zakupić sensowną domenę, ale oczywiście przeniesienie tam bloga zajmie mi jeszcze dużo czasu.

Żałuję, że po raz pierwszy przegrałam z blogiem, który mi się nie podoba. W poprzednich latach w kategorii Kultura wygrywały naprawdę dobre blogi, które z przyjemnością czytuję. Tegoroczny laureat to bardzo profesjonalna, graficznie dopracowana strona, która jednak mnie po prostu nie porywa. Chłopaki - jesteście fajni, macie nowoczesną stronę, gratuluję Wam serdecznie, ale popracujcie jeszcze nad jakością tekstów :)

Mam wrażenie, że nie porywa głównie dlatego, że nie ma klimatu bloga. Jest tu zbiór recenzji właśnie, ale brakuje czegoś, co odróżniłoby to miejsce od innych. Osobowości, która przebijałaby przez tekst. A przecież to właśnie sprawia, że blogi mogą konkurować z innymi mediami. Dlatego sięgam po książki, filmy i płyty, które polecają blogerzy - bo czytając blogi, poznaję gust osoby piszącej i wiem, czy mogę jej zaufać. A jeśli nawet różnimy się, to tak, że specyfika tej formy sprawia, że ta różnica może wzbogacać zarówno czytelnika, jak i blogera. I nie chodzi mi wcale o to, że bloger musi się obnażać, pisząc o sobie. Raczej o to ulotne coś, co przebija spod tekstu.

Na szczęście były w konkursie blogi pisane naprawdę dobrze. Tak, że chce się czytać, że od pierwszej przeczytanej notki lubi się jej autora / autorkę. Tak pisze Konrad, bloger, który wygrał wszystko, co można było wygrać, autor bloga Halo Ziemia. Tak pisze też Michał, autor bloga Jak oszczędzać pieniądze.

A sama gala? Jak zwykle - świetna, doskonale zorganizowana. Warto startować w konkursie, żeby się na niej znaleźć! A że laureaci nie mogą już więcej startować, to sami rozumiecie, że się specjalnie nie martwię brakiem nagrody ;)

W tym roku impreza odbywała się w budynku Muzeum Żydów Polskich, bardzo ciekawym architektonicznie i świetnie przystosowanym do tego typu imprez.

Całość zorganizowana z rozmachem, począwszy od transportu hummerem w wersji limuzyna, przez ogromną ilość gości na widowni, po koncert Dawida Podsiadło i świetną atmosferę na after party.

Najprzyjemniejszym aspektem całej imprezy jest spotkanie z innymi blogerami, zarówno tymi, których jako weteranka znam już z poprzednich lat, jak i tymi dopiero co poznanymi. Razem z Agnieszką i Martą intensywnie pracowałyśmy nad promocją książkowej blogosfery, zachęcając wszystkich, niezależnie czy chcieli słuchać, czy nie, do porzucenia uprzedzeń i zanurzenia się w nasze przydługawe recenzje :)

Fantastycznie było spotkać znowu Zwierza popkulturalnego, która napisała o moim blogu takie peany w swojej relacji z gali, że spłonęłam rumieńcem od głowy po kolana! Miło było pogawędzić z Zuchem - nie ma to jak z blogerem z własnego miasta spotykać się tylko raz w roku w Warszawie ;) Dziękuję też za interesujące rozmowy autorkom Chilifiga, które również okazały się poznaniankami! Zresztą ich blog był nominowany już po raz drugi i mam nadzieję, że w ich przypadku zasada "do trzech razy sztuka" sprawdzi się lepiej! Jak zwykle też nie zdążyłam porozmawiać z wszystkimi, z którymi chciałam...

Dziękuję Wam, bo to dzięki Waszym smsom wszystko to było możliwe. O ile dobrze zapamiętałam, dochód z smsów to aż 41 tysięcy złotych i czek na taką kwotę został na gali przekazany przedstawicielkom fundacji Gajusz, prowadzącej hospicjum dla osieroconych dzieci.

Dziękuję też Novice, która była jurorką. Nie udało się osobiście, więc chociaż tak dziękuję za nominację dla Miasta Książek! A dodatkowo za wybór dwóch blogów książkowych do finałowej trójki, i to kosztem jedynego muzycznego bloga, który wszedł do dziesiątki!

Niejaki Mr. Vintage, odbierając nagrodę specjalną powiedział, że ma najlepszą społeczność czytelników w polskiej blogosferze. Otóż, pozwolę sobie nie zgodzić się. Najlepszą społeczność okołoblogową ma Miasto Książek, a wraz z nim inne blogi książkowe. Uważam, że tworzycie - tworzymy - wyjątkową grupę ludzi, których pozornie łączy tylko jedna czynność - czytanie, ale tak naprawdę jest w tym coś więcej. Owszem, piszemy i czytamy recenzje, ale każdy robi to inaczej. To, co czytamy, zdradza kim jesteśmy. Nasi czytelnicy przychodzą tu, bo chcą spędzić czas świadomie, z dobrze wybraną książką.  Dzielą się wrażeniami z lektur, podejmują wyzwania, nawet tak trudne, jak przeczytanie opasłego wiktoriańskiego tomiszcza!

Blog Roku to fajny konkurs, ale ja już wygrałam. Anka napisała ostatnio, że swojego bloga założyła pod wpływem Miasta Książek. Wiele osób pisało mi to samo, w komentarzach tutaj oraz w mailach. Nie wyobrażam sobie cenniejszej nagrody!

Tym niemniej, jeśli nie tylko czytacie, ale także blogujecie, próbujcie swoich sił w konkursie. Nie jest doskonały, ma swoje wady, ale i tak jest to najważniejsza taka impreza w Polsce i niech wreszcie kiedyś wygra w niej blog książkowy! A jeśli nie macie bloga, może to właśnie dobry moment, żeby go założyć? Pierwszą notkę możecie napisać o "Miasteczku Middlemarch" :)
piątek, 28 lutego 2014, padma
Tagi: blog roku

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/02/28 22:36:39
Oczywiście, że za rok startuj. Ja również przyzwyczaiłam się do esemesów wysyłanych na Twój blog i ciepło mi się robi na duszy, kiedy tak ładna sumka zostaje przekazana na szczytny cel:)
I gratuluję ścisłej czołówki:)
-
2014/02/28 22:43:19
Dla mmie i tak Miasto Książek jest nr 1:-) A i szata graficzna mi pasuje:-)
Gratuluję finału i czekam na kolejne wpisy:-)
pozdrawiam!
-
2014/02/28 22:49:37
Próbuj dalej, bo jeśli nie Ty, to kto? A Middlemarch zapowiada się na przebój, o ile autorka utrzyma poziom :)
-
2014/02/28 22:54:34
Szkoda, że nie masz zamiaru próbować dalej. Myślę, że warto. I nie będę jedyną osobą, która tak twierdzi.
To mój pierwszy komentarz u Ciebie, choć czytuję Twoje wpisy od lat i wspieram smsowo. Także wiedz, że wspierają Cię też osoby, które komentarze nie zawsze zostawiają :)
-
2014/02/28 23:00:32
Trzymałam kciuki za Ciebie i Martę (co w sumie powinno się wykluczać, ale co tam). W przyszłym roku też będę trzymać, a co!
-
2014/02/28 23:04:19
Padmo, próbuj dalej :) Inspirujesz wiele osób, przecież wiesz! Szata graficzna robi się coraz ważniejsza, i myślę, że czas iść w stronę nowego, jeśli chodzi o nasz zakątek blogosfery. Zakątek, w którym spotyka się naprawdę fajnych ludzi :)
-
Gość: , *.dynamic.gprs.plus.pl
2014/02/28 23:07:23
Kochana Padmo, przecież nie szata zdobi, owszem szata graficzna ważna rzecz, ale nie dla szaty Cię czytamy. Czytanie jest ważne i słuszne, ostatnio na kanwie Twojej urodzinowej notki o najważniejszych książkach miałyśmy długą dyskusję o lekturach z moją 9 lat młodszą siostrą - przy czym jednak korzystałyśmy z tej samej biblioteki domowej, ale różnice były.
Zatem pisz, mobilizuj nas do czytania, pokazuj nieznane przestrzenie lektur i wytrwale startuj w konkursach blogowych. Czytanie jest sexy i powinno mieć coraz lepszy PR, żeby sprowadzić to do modnych haseł. Gratuluję finału i trzymam kciuki za ciąg dalszy.
-
2014/02/28 23:10:59
Smutne jest to, że w Roku Czytelnictwa, wygrywa blog filmowy. Widocznie Pani Jurorka nie lubi książek, bo jak wiadomo - czytanie męczy.
Pani Paulino, wydaje mi się, że dla czytelników "Miasta", najważniejsze są zamieszczane tam teksty, a nie szata graficzna. Im mniej ozdobników, tym lepiej.
Czekam na kolejne podpowiedzi lekturowe. "Miasteczko" pewnie przeczytam, ale nie wiem czy coś napiszę.
Pozdrawiam


-
Gość: pietia, 2.25.251.*
2014/02/28 23:14:52
Uwielbiam Twoj blog! Gdyby nie Miasto Ksiazek, nie przeczytalbym wielu ksiazek, nie doswiadczylbym wielu wzruszen z nimi zwiazanych. Odwiedzajac to miejsce szukam inspiracji, pomyslow, natchnienia. I zawsze je znajduje! Pieknie dziekuje, ze jest takie Miasto, gdzie zawsze czuje sie dobrze...
-
2014/02/28 23:24:46
Ta nagroda, a raczej jej brak absolutnie o niczym nie świadczy. Tyle osób jest uzależnionych od Twojego bloga, raczej to powinnaś sobie wziąć do serca.
Przeraziłam się, że też zamierzasz się wyprowadzić z bloxa.
Cóż, zarzut, że layout bloga jest kiepski to niestety tylko i wyłącznie zasługa bloxa. Podobno ma się coś zmienić...

GRATULUJĘ!!! Miejsce w pierwszej trójce to i tak miejsce na podium.
-
2014/02/28 23:40:58
bookfa - jeszcze nie przesądzam, bo lubię bloxa, ale jednak ma sporo wad... Zobaczymy, ja wolno się zabieram do zmian, więc może blox mnie zdąży zaskoczyć! I dziękuję :)

pietia - to ja dziękuję, i zapraszam nadal:)

belara - chyba nie jest tak źle, skoro Jurorka wybrała dwa blogi książkowe :) Zabrakło kropki nad i tylko:) A co do szaty graficznej, to w sumie o to chodzi, żeby było prosto i przejrzyście, teraz moim zdaniem nie jest - jest dość ciasno, mało możliwości manipulacji na przykład tym, jak umieszczone są zdjęcia, co pokazuje się w którym miejscu i tak dalej. Jeśli miałabym coś zmieniać, to właśnie dążyłabym do przejrzystości i prostoty, bez żadnych fajerwerków. Ale zobaczymy, jak będzie :)

Gość: , apn - dziękuję, takie słowa zachęty się przydają :) A tak w ogóle to przeglądałam ostatnio projekt fotograficzny, w ramach którego ktoś fotografował amerykańskich bibliotekarzy i bibliotekarki i pomyślałam, że takie akcje właśnie fajnie pokazują, że czytanie jest sexy i że można by coś podobnego zrobić i u nas :)

AnnRK - ja też trzymałam kciuki za Martę :)

internetowniczka - właściwie chyba nie napisałam, że już nie będę próbować :) Nie wiem, czy za rok, może potrzebuję oddechu i przerwy, ale ja ten konkurs lubię, więc na pewno nie poddam się tak całkiem:) Dziękuję za miłe słowa, smsy i za pierwszy komentarz!:) Liczę, że nie ostatni jednak :)

-
2014/02/28 23:41:45
zacofany.w.lekturze - no jak to, kto - ty:) A Middlemarch zaczynam jutro! :)

-
2014/02/28 23:44:31
grendella - trzeba i w tym kierunku się rozwijać, choćby po to, żeby przyciągnąć tych nowych, opornych czytelników, którzy nie zagłębią się w ciekawą treść, jeśli ich odrzuci forma:) I liczę, że Wy również będziecie dalej próbowały!

Ola_83 - dziękuję, zawsze mnie podnosisz na duchu! :)

jane_doe_blog - byłam naprawdę zaskoczona, że tak dużą kwotę zebrano i w sumie to całkiem fajny aspekt tego konkursu:) Dziękuję :)
-
2014/03/01 00:07:18
Jestem rozczarowana wyborem w "naszej" [nie startowałam, ale i tak się identyfikuję] kategorii. Mocno trzymałam kciuki za Ciebie i Martę, bo uważam, że blog filmowy, który trafił do finału i wygrał jest merytorycznie słaby. Tak jak piszesz - wygląda estetycznie i nowocześnie, ale zdecydowanie w treści nie dorównuje wielu innym w tej kategorii... Może za rok się uda? Żałuję, że od naszej niszy oczekuje się zmian i nie docenia się blogów książkowych takimi, jakimi one są. Ale cóż, ludzie czytający to w ogóle w narodzie odmieńcy, więc co się dziwić...

I tak szczerze gratuluję obecności w pierwszej trójce, bo to duże wyróżnienie! I zazdroszczę miłych wrażeń i wspaniałych spotkań :)
-
Gość: Basia, *.dynamic.chello.pl
2014/03/01 00:55:46
Przede wszystkim gratuluję nominacji. Czasami tak bywa, że przerost formy nad treścią bardziej się liczy. Wszystko zależy od gustu jurora, a po laury sięgają niekoniecznie najlepsi. Mnie osobiście zraziły osobiste wycieczki jednego ze zwycięzców pod adresem nauczycielek języka polskiego. No cóż, dobrze mieć wysokie mniemanie o swoich zdolnościach, powszechnie wiadomo, że jest pisanie i PISANIE.
Padmo, piszesz przede wszystkim dla nas. Dzielisz się z nami swoimi przemyśleniami na temat przeczytanych książek, zachęcasz do czytania. Twój blog jest dla ludzi z pasją czytelniczą i doskonale spełnia swoje zadanie. Regularnie odwiedzam jedynie Twoją stronę, od czasu do czasu Mały pokój z książkami i blog Marty Fox. Czasami dokądś się zapędzę, ale nikt, nigdy nie zaciekawił mnie na tyle, żebym chciała do niego zajrzeć ponownie. I tyle mojego uczestnictwa w wielkim świecie blogowym. Natomiast Twój blog lubię; odpowiada mi Twój sposób pisania i wyrażania opinii. Myślę, że znalazłybyśmy nić porozumienia. Zdaje się, że jesteś tą osobą, która zna Józefa ;) (pamiętasz jeszcze, skąd to powiedzenie?). Czytaj i pisz jak najwięcej, bo na to czekają Twoi wierni czytelnicy. Pozdrawiam serdecznie.
-
Gość: Magda, *.dynamic.chello.pl
2014/03/01 07:15:32
A ja czytam i Miasto Książek i Mr. Vintage :) Zatem podwójnie jestem najlepszą czytelniczką :)
Pozdrawiam i trzymam kciuki za przyszły rok.

PS. Już niestety tak jest, że ocenia się książkę po okładce i dlatego ta szata graficzna chyba faktycznie mogłaby się zmienić :) Aczkolwiek środek niech się nie zmienia :)
-
2014/03/01 09:24:09
Padmo, gratuluję wyróżnienia :) i za rok startuj znowu, koniecznie!
-
Gość: Zera, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/03/01 10:16:05
przecież to jest CHORE oceniać bloga pod względem szaty graficznej. To znaczy, że co? Mogę pisać obłędnie i porywać wszystkich moimi tekstami ale jeśli nie stać mnie na grafika czy własną domenę to jestem z góry skazana na przegraną? THIS IS TOTALLY SICK
-
2014/03/01 10:20:29
Najważniejsza jest dobra forma:) Gratuluję. Już kiedyś pisałam, że założyłam swego bloga, bo dołączyłam się do Twojego wyzwania. Wtedy blox był popularny, a potem wielu przenosiło się na blogspota, bo można było więcej wklejać do zakładek, ale i inne możliwości dawał, jak ten z aktualizacją notek zaprzyjaźnionych blogów (tego mi brakuje na bloxie).
Middlemarch odkurzony. Liczę na Twoje fachowe przybliżenie tła wydarzeń, bo widzę, że to ważne, a tej wiedzy mi brakuje.
-
2014/03/01 10:24:17
Padmo, będziemy, będziemy :) Zaczęłyśmy na bloxie, tak w sumie bez zastanowienia, bardzo dużo blogów tu wtedy było. Ale brakuje nam tu bardzo dużo rzeczy... Tylko, że zanim my się zbierzemy w sobie oraz przezwyciężymy odległość Białystok-Warszawa, to pewnie trendy się znowu zmienią ;)
-
2014/03/01 11:19:06
Dawno mi się tak smutno nie zrobiło, jak wczoraj. Miasto książek jest jednym z najlepszych blogów książkowych w Polsce, a szata graficzna - nie wyobrażam sobie Miasta w przejrzystej bieli i bez tego obrazu w nagłówku! A przede wszystkim, nie wyobrażam sobie, jak można tym się kierować, gdy tu jest tak dużo wspaniałych tekstów!

Na Miasteczko na razie cały czas patrzę podejrzliwie... Ale spróbuję. :)
-
Gość: aglod, *.lukman.pl
2014/03/01 11:40:50
Gratuluję, dla mnie są 2 najważniejsze blogi książkowe, które są moim natchnieniem i drogowskazem. Właśnie Miasto książek i blog Prowincjonalnej nauczycielki. Gratuluję miejsca na podium już koleny raz z rzędu :) Dla mnie Padmo wygrałaś!!!
-
2014/03/01 13:12:08
Z tą szata graficzna to bez przesady. :-) Mnie ona interesuje najmniej. Blog ma być o Czym. A Twój jest. :-) Gratuluję!
-
2014/03/01 16:30:11
Cóż, ja na pewno należę do tych osób, które bloga założyły pod wpływem Miasta Książek. I pod wpływem Twoich tekstów kupiłam najwięcej książek z tych, które polecili mi blogerzy w ogóle. To miejsce zawsze stało u mnie za wzór do naśladowania, a każdy tekst staram się dopracować tak, by wreszcie pisać tak dobrze jak Ty - wyszło wazeliniarstwo, ale taka jest prawda.

I nie zgadzam się z tym całym gadaniem o warstwie graficznej - Miasto Książek jest eleganckie, czytelne, piękne, gustowne i wyjątkowe. Dużo blogów, które czytałam, pozmieniało grafikę tak, że obecnie już się tam nawet nie da wejść. Wydaje mi się, że siłą blogerów książkowych jest właśnie ta "amatorszczyzna na wysokim poziomie". O książkach piszą ludzie, którzy na co dzień zajmują się zupełnie czymś innym - są informatykami, nauczycielami, studentami różnych kierunków, prawnikami i gospodyniami domowymi. I w całym natłoku zadań jeszcze znajdują czas by tworzyć świetne teksty. Kiedy czytam o blogerach modowych, które poświęcają na każdego posta kilkanaście godzin, a potem czytam tego posta i widzę parę "artystycznych" zdjęć i masę błędów ortograficznych, to się zastanawiam, czy jest sens takiego zawodowego blogowania, skoro poświęcanie się temu w całości nie daje nawet satysfakcjonującego efektu. A robienie tego pokątnie, w środku nocy, gdy domownicy śpią, rodzi prawdziwe perełki.
Gratuluję tego, co osiągnęłaś z MK - chyba na razie dalej z tematyką książkową nie da się zajść.
-
2014/03/01 18:18:48
I ja wtrącę swoje trzy grosze. Po pierwsze: czemu od bloga filmowego nie wymaga się, by pisał o czymś innym, niż o filmach, ale od bloga książkowego już tak? Osobiście nie interesuje mnie rozdrabnianie się, a przecież i na Twoim blogu pojawia się mnóstwo wpisów "okołoksiążkowych" - widać więc, że niestety blogosfera książkowa cierpi od po prostu stereotypowego postrzeganie. Po drugie: wygląd bloga jest ważny, może nie ważniejszy od treści, ale jednak ważny, nie czarujmy się. Ludzie są wzrokowcami i nie ma co kopać się z koniem. Jak wchodzę na bloga, który jest brzydki lub nieczytelny - na pewno nie będę go czytać. Ale to nie tyczy się Miasta Książek - owszem, jest dość staromodna, ale jest swojsko i czytelnie. Chyba jednak jurorów konkursu, którzy w merytorykę się nie zagłębiają, bardziej interesuje szata graficzna właśnie. Co do bloxa, to sama niedawno się poddałam i wyniosłam na blogspota.
I wreszcie powiem, że Twój blog był pierwszym blogiem, na jaki trafiłam, szukając w internecie recenzji książkowych i chyba od tego zaczęło się moje "bardziej świadome" czytanie książek, nie na zasadzie chybił trafił.
-
Gość: Joanna, *.109-66-87.adsl-dyn.isp.belgacom.be
2014/03/01 20:36:39
Dla mnie jesteś najlepsza!
Od Twojego bloga rozpoczęła się moja ich lektura;) i jest to jedyny książkowy blog, który bezkrytycznie uwielbiam.
pozdrawiam serdecznie i gratuluje wspaniałości.
-
Gość: Sesolello, *.multi-play.net.pl
2014/03/01 21:08:19
Padmo jeśli zmienisz layout (czy jak to się pięknie nazywa) bloga to się zapłaczę - uwielbiam go:) Te czcionkę, ten obrazek u góry.
-
2014/03/01 21:13:08
Obrazek też uwielbiam, i kolor tła :) Ale czcionki akurat nie lubię, a żadnej lepszej w tym szablonie nie mogę zrobić. A jakbym zmieniała wygląd bloga, to na pewno nie drastycznie, bo wiem, że dużo osób jest przywiązanych do obecnego :)
-
2014/03/01 23:15:23
Jest kilka świetnych blogów książkowych, jednym z nich jest twój. Jestem zła, że nawet na taką promocję czytelnictwa nie potrafią się zdobyć - organizatorzy pewnie uważają, że i tak robią ukłon w stronę tych blogów, że zaliczają je do działu "kultura", a nie "vintage".
-
Gość: yukiai, *.dynamic.chello.pl
2014/03/02 09:30:38
Dear Padma, i tak po 'owocach ich poznacie' więc to co najważniejsze i tak się dzieje więc tego się trzymaj!:)
-
2014/03/02 11:55:46
Paulina, zgadzam się totalnie co do Twojej oceny Bloga Roku. Dla mnie jesteś absolutnie najlepszą blogerką książkową i to niezmiennie od 7 lat, bo tyle bloguję ja! A Ty jeszcze dłużej. Nie zmieniaj się, rób swoje, bo naprawdę jesteś w tym najlepsza! I tyle. A smsy i opinie przypadkowych osób, nie powinny mieć na to wpływu. Uściski i do zobaczenia na przyTARGaj KSIĄŻKI! Poznajmy się wreszcie osobiście :) Anka
-
2014/03/02 14:18:22
Droga Padmo, serdecznie gratuluję wyróżnienia :-). I absolutnie nie zgadzam się z zarzutami co do oprawy graficznej! Jestem miłośniczką klasycznej prostoty i sądzę, że blogom kulturalnym - a zwłaszcza książkowym - przystoi spokojna elegancja i pewna doza powagi. Uwielbiam obraz w nagłówku i tło bloga (przepiękny odcień mojego ulubionego koloru). Szata graficzna jest przejrzysta, nie drażni i nie odciąga uwagi od tego co najważniejsze, czyli od treści na wysokim poziomie :-). W kwestii sposobu prowadzenia bloga od lat jesteś dla mnie niedoścignionym wzorem. Pozdrawiam serdecznie!
-
2014/03/02 14:47:40
Może to też kwestia eksperymentów organizatorów konkursu Blog Roku. W ubiegłym roku blogi podróżnicze wrzucono do kategorii Lifestyle (!), w tym roku blogi o literaturze przyporządkowano do kategorii Kultura i popkultura. Wcześniej kategoria ta nazywała się Literackie i kulturalne. A to już nie to samo.

Co do treści i formy, nie tylko marketerzy powtarzają jak mantrę: Content is King. No i trzeba mieć też pomysł na bloga, by nie był to tylko katalog recenzji. Powodzenia i wytrwałości w dalszym pisaniu.

Piotr (Fraszki.pl)
-
2014/03/03 08:43:02
gratuluję i dziękuję, za Twojego bloga - dla mnie jest natchnienie do pisania własnych recenzji i czytania tego, po co w księgarni nigdy bym nie sięgnęła :)
-
2014/03/03 11:19:24
Gratuluję pierwszej trójki. Miqa była bardzo zadowolona. Nieważne, że nie wygrałyście, ważne, że sprawia wam to frajdę i przyjemność. A szata graficzna wcale nie jest zła! Pozdrawiam
-
2014/03/03 13:21:38
Gratuluję finału :)
Może masz rację, że nadszedł czas blogów książkowych, aż 2 w finale. Sama w to nie mogę uwierzyć. Mam nadzieję, że znowu wystartujesz, my jesteśmy z Tobą :)
Szata graficzna im się nie podobała? Najpewniej są w awangardzie, gdzie MUSZĄ być obowiązkowo ciągłe zmiany, które czasami doprowadzają ludzi do białej gorączki ale nic to, muszą być i już. Meritum to tylko dodatek, wg niektórych, wrr...
-
Gość: kajaxa, 109.232.240.*
2014/03/04 00:26:52
ja odkryłam Miasto Książek przy okazji konkursu na najlepszego bloga, kiedy zaciekawiona przeglądałam nominowanych do tego tytułu. Od tej pory stałe przeglądanie Twojego bloga Padmo weszło mi w nawyk, a polecane przez Ciebie książki czytam i weryfikuję. Nie jestem w tym odosobniona i dlatego warto brać udział w tym konkursie. Nawet nie chcę myśleć ile książek bym nie poznała, gdyby nie Twoje recenzje.
-
2014/03/04 13:25:59
Padmo, Twojego bloga śledzę właśnie ze wgzlędu na prostotę i szatę graficzną. Wiele blogów zniechęca mnie bałaganem I pstrokacizną. Nie jestem pewna Czy jurorka się wczytała w Miasto. Tobie zawdzięczam zmianę nastawienia do czytania: Nie stawiam książek w stan oskarżenia. I oczywiście też planuję założenie własnego bloga książkowego ale poprzeczka wysoko;) więc eksperymentuję na zwierzętach;)
-
2014/03/06 16:10:01
W przyszłym roku będzie lepiej :-) Swoją drogą, dziwny to obyczaj że juror nie ma czasu by chwilę porozmawiać z pretendentką ...
-
Gość: me-gi2@o2 pl, *.eimperium.pl
2014/03/08 19:43:56
Pani Paulino uwielbiam pani blog .Czytam go od lat.Dzieki Pani przeczytalam mnostwo książek.Te polecone przez Panią jak tylko sa w bibliotece wszystkie wypożyczam.Prosze sie nie przejmowac Miasto Książek jest najlepsze.Teraz zabiorę sie za Miasteczko .. mam dużo czasu jestem na emeryturze. pozdrawiam serdecznie stala czytelniczka Pani bloga. megi
-
Gość: mmena, *.com.pl
2014/03/09 10:38:00
Myślałam, że czasy pisma rysunkowego wymarły razem z mamutami - widać nadal mają się dobrze.
Mam nadzieję, że nie zabraknie Ci czasu/chęci by zmienić bloga. Bardzo odpowiada mi taki jaki jest, a jeśli będę chciała zachwycać się grafiką to sięgnę po książeczki moich dzieci-przedszkolaków - pełno tam ładnych rysunków.
-
2014/03/10 10:00:13
Ja też bardzo lubię Pani blog. Jak dla mnie jest świetny.
-
2014/03/24 16:53:17
Gratuluję serdecznie! Będę jeszcze częściej zaglądać ;)Miasto Książek on Facebook

Blogi Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...